Vyberte stránku

Odstranění gel laku jako profesionálka nedoporučuji, ale může přijít moment, kdy nebude možné manikérku navštívit.

Pojďme tedy rovnou k věci.

 

Co budete potřebovat?

 • pilník na nehty
 • vatové tampónky
 • odlakovač (aceton)
 • alobal
 • pomerančové dřívko či kopýtko

Na trhu je spousty značek gel laků a ne všechny jdou takto rozpustit. Pokud se Vám práce nebude dařit, barvu odpilujte pilníkem. Vyhnete se tak zbytečnému vstřebávání rozpouštědel do těla. Není dobré ani vdechovat odpilovávaný materiál.  Proto prach zbytečně nedýchejte a nejlépe si chraňte při práci pusu i nos. Všimněte si, že profesionální manikérky také při odbrušování nosí roušku a mají u brusky odsávání. Na parádu to opravdu není.

Zde věnujte pozornost hrubosti pilníku. Na odpilování barvy můžete použít pilník hrubší (zrnitost 150), ale jak se přiblížíte k nehtu, zvolte jemnější pilník (180 nebo 240). Vyhnete se tak případnému probroušení nehtu či poranění jeho okolí. Více o problematice pilníků se dočtete třeba ZDE v článku o odbroušení gelových nehtů.

odstranění gel laku doma

Jak postupovat?

 1. Jako první opatrně zatlačte pomerančovým dřívkem nehtovou kůžičku k valům. Zamezíte tím jejímu poranění.
 2. Narušte pilníkem vrchní bezbarvou vrstvu gel laku.
 3. Namočte vatový tampónek odlakovačem, přiložte na nehet a obalte alobalem. Pozor, alobal úplně na nehet nepřimačkávejte jako je tomu na obrázku výše. Aby se tam tvořilo teplo a proces byl úspěšný, je nutný prostor.
 4. Stejný zábal udělejte na všechny prsty.
 5. Nechte působit 10 – 15 minut.
 6. Po 10 minutách můžete alobal z jednoho prstu sundat a seškrábat gel lak z nehtu pomocí dřívka.
 7. Totéž udělejte postupně se všemi prsty.
 8. Pokud po sundání alobalu zjistíte, že gel lak není dostatečně rozmočen, zábal opakujte.

Na závěr po umytí rukou doporučuji ošetření nehtů a okolí vyživujícím olejíčkem a použití hydratačního krému na ruce. Tipy pro pevnější a zdravější přírodní nehty najdete v článku ZDE.

Tento způsob sundání gel laku se sice může zdát rychlý a efektivní, ale není zdravý. Proč? Protože se veškerá rozpouštědla z odlakovače dostávají do těla.

Přeji úspěšnou akci 🙂