Vyberte stránku

Na začátek je nutno vyvrátit jeden veliký mýt spojený s nehtovou modeláží. A to, že modeláž ničí nehty. Musíte si uvědomit, že nehet je rohovina, která tvrdne na vzduchu. Tím, že je pokryta materiálem, je zamezen přísun vzduchu a tak jsou nehty po sundání měkké a musí odrůst. Proto se nedoporučuje odstraňovat všechen materiál naráz, ale jen ho zbrousit a nehty nechat postupně odrůst.

 

Za žádnou cenu nehty nestrhávejte!

Ať už se Vám to může zdát jakkoliv rychlé a v pohodě, tak umělé nehty neztrhávejte. A to ani tehdy, když máte větší odchlipy. Nehet zbytečně zbavíte vrchních vrstev a než odroste bude citlivý víc než je třeba a zároveň budete riskovat bolestivá zranění.

 

Připravte si pracovní plochu.

Než začnete s prací, připravte si vhodné prostředí. Nezapomínejte, že z materiálu bude dost prachu, který dráždí kůži i sliznice a tak je třeba chránit si nos, pusu i oči (rouškou, šátkem, brýlemi..). Materiál jsou polymery, tedy částečky, se kterými si tělo neporadí a budete si tak zbytečně zanášet plíce. Ideálně si vezměte práci ven. Dále pak mějte pod rukama třeba deku či ručník, který snadno vyklepete a vyperete.

 

Zatlačte nehtovou kůžičku.

Před samotným pilováním proveďte domácí manikúru či alespoň zatlačte nehtovou kůžičku. Zamezíte tak jejímu poranění pilníkem a předejdete záděrám. Doporučuji použít pomerančové dřívko či manikúrní kopýtko. Raději vynechte kovové nástroje, ty patří do rukou profesionálů.

manikúra gelové nehty

Nehet zkraťte a zbrušte.

Nejprve zkraťte volný okraj nehtu a upravte jeho tvar. Nehtovou modeláž neodstraňujte celou. Jednak bude rohovina nehtu pod materiálem měkká a pak je tu veliká šance, že si nehet neodborným použitím pilníku bolestivě probrousíte. Proto zpilujte jen barvu, část materiálu a samozřejmě odchlipy (materiál odloučený od nehtu). Pilník doporučuji zvolit o hrubosti 150 či 180. Čím vyšší číslo, tím větší zrnitost a tedy jemnější pilník. Zároveň čím více se blížíte k přírodnímu nehtu, tím je dobré jemnost, tedy číslo, zvyšovat. Na přírodní nehet je ideální pilník s hrubostí 240.

 

Následná péče o přírodní nehet a ruce.

Nyní je vhodné dopřát nehtům i rukám péči. Ruce si umyjte. Na nehty a nehtové valy naneste výživný olejíček, který vmasírujte a nechte vstřebat. Celým rukám dodejte hydrataci zábalem nebo pořádnou dávkou hydratačního krému. Prachem dostanou dost zabrat. Pokud nemáte po ruce žádné speciální olejíčky a zábaly, poohlédněte se například v kuchyni. Inspiraci můžete najít v dalším článku TADY. Nehty lze též ochránit a posílit i různými laky a zpevňovači. Ale pozor! Ne všechny přípravky jsou vhodné. Vynechte ty, které se musí často odlakovávat. Ze svých zkušeností mohu doporučit kúru Sililevo či laky značky Dekor.

Pokud potřebujete zbytky gelů zamaskovat, než úplně odrostou, doporučuji lak se třpytkami. Samozřejmě s použitím podlaku. 🙂