Gel lak – rozpustit nebo pilovat?

Rozpustit či odpilovat?

Vždy jsem byla odpůrce rozpouštění materiálu na nehtech. Zastávala jsem názor, že veškeré chemikálie jdou do krevního oběhu. Volila jsem tedy vždy odbroušení materiálu frézkami a pilníky. Ať už u klasického gel laku či u hybridních materiálů.

Proč si to už nemyslím?

Pryč je doba, kdy se kvůli odstranění materiálu namáčely do acetonu celé prsty. Removery, tekutiny na odstranění, se staly bezpečnými a pro nehty už nepředstavují devastující stres. Nasbíranými zkušenostmi, v salonu i na vlastní kůži, jsem nakonec změnila názor. U řady měkkých materiálů, tedy i u těch hybridních (materiály mezi gelem a gel lakem), není rozpouštění na škodu. Spíše naopak. Bát se není čeho.

Proč není strach na místě?

Pokud se správně použijí kvalitní materiály, odpařuje se rozpouštědlo rychle. Tekutina zvládne rozpustit starý materiál, ale nemusíme se bát toho, že se nám aceton vsákne do těla a bude nám kolovat v krevním oběhu. Samozřejmě je třeba dodržet postup, zvolit správné tekutiny a nepřesahovat doporučenou dobu zábalu.

Správně zvolený materiál

I zde platí nezkracovat si cestu a nešetřit penězi na materiálech, v důsledku na zdraví klientů. Vůbec nepřichází v úvahu používat materiály bez certifikace pro evropský trh či nakupovat v Asijských obchodech. Důležitý je i sám výrobce, který manikérku zaškolí a ochotně zodpoví otázky i mimo školení.

Platinum booster soft gel

Velký bonus pro klientky

Velkým bonusem pro Vás je právě samotné snadné použití. V případě, že zrovna nebudete moci zajít do salónu, můžete si materiál odstranit sami doma. K tomu však přistupujte opravdu jen ve výjimečných případech a dbejte vždy na rady vaší manikérky. Pak se nemusíte ničeho bát.

Vítězem je … Platinum BOOSTER 🙂

Po všech školení, testování na vlastní kůži a porovnáváním materiálů různých značek, vyhrála u mě v měkkých materiálech firma Platinum se svým BOOSTREM. Jde o českou firmu s kvalitním materiálem z Ameriky. Firma je na trhu od roku 2000 a má tady velikou podporu, což jako manikérka oceňuji maximálně. V mém salonu nyní nejdete od Booster gel laky i manikúru bez pilování.

O nových BOOSTER materiálech a jejich vhodnosti použití ale zas příště, je na co se těšit 🙂

Pár důležitých rad

  • K zpouštění materiálu doma přistupujte opravdu jen ve výjimečných případech.
  • Povrch nejprve narušte pilníkem. Tedy jen vrchní lesklý či matný top coat.
  • Velikost vaty stačí mít stejnou jako nehet, není třeba namáčet okolí nehtu či dokonce celý článek prstu.
  • Alobal k prstu přitiskněte až pod nehtem. Na nehtu je dobré nechat prostor, aby se mohly tekutiny zahřívat a pracovat.
  • K odstranění rozpuštěného materiálu nepoužívejte ostré kovové předměty. Nejlepší je plastové manikúrní kopýtko nebo pomerančové dřívko.
  • Po odstranění si ruce umyjte a ošetřete olejíčkem a krémem.